Biuro Projektów Europejskich

Nasze Biuro

Miejsce, gdzie innowacyjne wizje przekształcają się w projekty. Jesteśmy zmotywowanym zespołem specjalistów, którzy wspierają naukowców z Politechniki Wrocławskiej (PWr) w realizacji ich ambicji badawczych poprzez dostarczanie niezbędnych narzędzi i wsparcia w pozyskiwaniu funduszy europejskich.

Nasze Cele

Promowanie wiedzy o dostępnych narzędziach finansowania nauki i inicjatyw oraz zwiększanie ilości i jakości wniosków konkursowych składanych przez zespoły PWr. Kładziemy duży nacisk na rozwijanie umiejętności pisania wniosków wśród naukowców, aby zwiększyć ich szanse na sukces w konkursach UE.

Nasze Działania

Działamy w sposób kompleksowy, oferując szereg usług, które wspierają naszych naukowców na każdym etapie procesu aplikacyjnego:

Działania Informacyjne: Zapewniamy kompleksowe informacje dotyczące możliwości finansowania różnych działań naukowych i okołonaukowych. Konsultacje: Pomagamy w doborze odpowiedniego programu finansowania do planowanych prac w danej dziedzinie naukowej. Szkolenia i Warsztaty: Organizujemy szkolenia i warsztaty dotyczące technik pisania wniosków oraz obsługi portali KE, aby naukowcy mogli w pełni wykorzystać swój potencjał. Webinaria: Organizujemy webinaria, umożliwiając uczestnikom zdobycie wiedzy na temat aktualnych trendów i możliwości finansowania. Wsparcie w Przygotowaniu Wniosków: Zapewniamy wsparcie na każdym etapie konkursu, np. organizacja próbnych paneli ramach przygotowania do II etapu ERC. Poszukiwanie Partnerów: Aktywnie angażujemy się w poszukiwanie partnerów do tworzenia konsorcjów oraz możliwości dołączenia zespołów PWr jako partnerów do innych konsorcjów. Budowanie Sieci Networkingowych: Tworzymy sieci networkingowe zarówno w ramach PWr, jak i z zewnętrznymi jednostkami, głównie z zagranicy, aby umożliwić wymianę doświadczeń i potencjalne partnerstwa badawcze.

Nasza wiara w siłę współpracy stanowi fundament naszego Biura. Dążymy do stworzenia środowiska, w którym techniczne i administracyjne wsparcie idzie w parze z merytorycznym zaangażowaniem, umożliwiając osiąganie sukcesów w pozyskiwaniu funduszy europejskich. Zapraszamy do współpracy, wierząc, że razem możemy osiągnąć więcej.

Politechnika Wrocławska © 2024